אנה והרופא המצרי

בקצרה על הסרט ועל הבמאית:

אני טליה פינקל, בימאית של סרטי תעודה כבר 20 שנה. עד כה יצרתי ארבעה סרטים תיעודיים באורך מלא ששודרו בטלוויזיה בארץ וברחבי העולם , שהוקרנו בפסטיבלים ברחבי העולם וזכו במספר פרסים בינלאומיים.

בשנת 2014 התוודעתי לסיפור הגבורה המופלא של הרופא המצרי ד"ר מוחמד הלמי.  התחלתי לחקור וגיליתי אדם שלא פחד לעשות את הדבר הנכון  גם כשהעולם סביבו הפנה עורף לאנושיות. ד"ר הלמי הציל את חייה של הילדה היהודייה אנה בורוס-  תוך שימוש בתחבולות שלא היו מביישות איש מודיעין. אנה בת ה-15, התחזתה בעזרתו לאחייניתו המצרייה ועבדה אתו כאחות. שניהם טיפלו בחולים גרמניים בלב ברלין מתחת לאפם של אנשי הגסטאפו.

מנקודת מבטי זהו סיפור על הסיכון ועל המחיר שלוקח על עצמו אדם מוסרי הבוחר להיענות לצו מצפונו, כשהקונטקסט ההיסטורי הינו אחת התקופות האפלות ביותר בהיסטוריה האנושית, תקופת השואה.

כבימאית מנוסה, אני רואה בסרט הזה שליחות אנושית וחברתית, בימים בהם יש מתיחות רבה  בין דתות  חשוב להפנות זרקור אל מי שהתייחס לחיי אדם כאל חיים מעבר להגדרה הגזעית שבה נולד. מי שראה את הזולת ומי שעמד על שלו ועשה את הדבר הנכון.

הסיפור על הערבי המוסלמי שהציל יהודים, הוא  מקור לתקווה, שלום, חמלה והדדיות בין תרבויות החיות במרחב משותף. תמיכתכם בפרויקט תאפשר ליצור סרט תיעודי חדש החושף סיפור מופלא ומרגש זה

הסרט משלב אנימציה ככלי אומנותי להעצמת הסיפור.

פיתחנו שפת אנימציה קולנועית ייחודית המזכירה  צילום ארכיון ועשויה בסגנון רוטוסקופינג ומדיה מעורבת, כאשר הדמויות מגולמות ע"י שחקנים הדומים לדמויות ולבושים בתלבושות תקופתיות, דבר היוצר תחושה אותנטית.

בלי עזרתכם הנדיבה לא יתאפשר לי לעשות  את הסרט.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי למסע מרתק של חשיפת סיפור מטלטל זה.

מה עשיתי עד כה:

ב26.10.2017  יזמתי פגישה של ד"ר קוטבי, אחינו של ד"ר הלמי עם קרלה גרינשפן בתה של אנה בורוס בברלין, והפקתי את השתתפותם בטקס הענקת אות חסיד אומות עולם מטעם יד ושם במעמד שר החוץ הגרמני, שגרירי ישראל ומצרים.

באוקטובר 2018 נסעתי לקהיר לצלם את ד"ר נאסר קוטבי

כתבתי תסריט מפורט  לסרט באורך של 90 דקות שתורגם לגרמנית ואנגלית והוגש לקרנות

יחד עם האנימטור ג'ובוי יצרנו שפה אנימטיבית ייחודית לסרט ויצרנו  טריילר

גייסנו תמיכה חלקית למימון הסרט מכאן- תאגיד השידור הציבורי ומקרן ועידת התביעות

כיום חסרים לנו 300.000 ש"ח על מנת להשלים את הסרט

מי שראה את הסרטים שלי בעבר יודע שאני משקיעה שנים של עבודה ואת הנשמה שלי בכל סרט. מאחר ומדובר בסרט יקר אני זקוקה לעזרתכם להגשים את החזון האומנותי שלי. אני מודה לכם מראש על כל עזרה קטנה כגדולה שתוכלו להעניק.

אפשר גם לתרום בהעברה לחשבון הסרט, 

פרטים: בנק לאומי סניף 930, חשבון מס 8128754 ע"ש חסיד- טליה פינקל

(אם תורמים  בהעברה צרו קשר בטלפון או במייל)

כתבות ופרסומים בנושא:

כתבה מהחדשות – כאן

article-helmi

ראיון בערוץ אל חורה

 

הצוות

יחד איתי עובדים על הסרט אנשים מוכשרים מאוד:

ירון שין- במאי אנימציה (™Jewboy)

רפי תורן, מלחין מוסיקה מקורית

צילם בברלין: איציק פורטל