התיקון

אם הייתי רואה מישהו אחר צועק כמו אמא שלי, הייתי בטוח שהוא חולה נפש, אם זה לא נובע מ- 100% של אותנטיות …” כך מעיד ישראל מאיר על אימו הרבנית החרדית. מי היא באמת הרבנית קוק? מיסיונרית דתית, אמא או שחקנית. האם הדימוי הפלקטי המוכר מייצג נכונה את אישיותה? ממה שואבת הרבנית, דמות כריזמטית ושנויה במחלוקת, את דבקותה במטרה שהציבה לעצמה: להחזיר בתשובה כל יהודי ויהודיה.

העולם החרדי בכלל והנשים שבו בפרט , מצניעים את עצמם בכל הקשור לחשיפה תקשורתית חילונית. בסרט זה מתאפשרת הצצה נדירה לעולם החרדי של חיי הנשים בו. הסרט עוסק בשאלות של תפיסת הזהות והתפקודים הנשיים בעולם חרדי , שבא לידי בטוי בעיקר מול תפקודה ה”סלבריטאי” יוצא הדופן של הרבנית. שיתוף הפעולה המפליא שהפגינה הרבנית בעצם עשיית הסרט, והסכמתה לחשיפה אינטימית כל כך של עולמה הגשמי והרוחני במשך שנתיים, היו מעין “תיקון” ופתירת קרמה עבורה. צופי הסרט ייזכו להתוודע לסדר היום הייחודי בבית הרבנית שבטבריה, ליחסי הכוחות בו, לאופן ההשפעה על קהילתה הקרובה ועל ציבור הנשים המאמינות בכוחה. ניווכח בדרך ההתמודדות של משפחתה עם אמם יוצאת הדופן. בזכות הכנות המדהימה של ילדיה, נתוודע למקור כוחה. מי היא באמת הרבנית קוק?

פרטים טכניים:

אורך הסרט: 52 דקות

שפת מקור: עברית

תרגומים: עברית/אנגלית

הסרט הופק בתמיכת:

נגה תקשורת,  הוט, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, קרן מקור,  קרן התרבות אמריקה ישראל

צוות:

בימוי והפקה: טליה פינקל

צילום : טליה פינקל וטוליק גלאון

עריכה: רונית גלעד וצורית קסלר

מוזיקה מקורית: רפי תורן

עיצוב גרפי ופוסטר: דניאל בוקוולד

פסטיבלים בהם השתתפנו:  פסטיבל ירושליים, תחרות ולג'ין לקולנוע תיעודי 2002 סינמטקים בישראל: ת"א, חיפה וירושליים פסטיבלי קולנוע יהודיים ארה"ב: פילדלפיה דטרויט, מיאמי, פיטסבורג, ניו ג'רסי, ניו יורק, סאן פרנסיסקו, קנדה,  קופנהגן, דנמרק, סלוניקי יוון, וורלדפילם, פסטיבל לתרבות ויזואלית בטרטו , אסטוניה 2005