חוות החופש

סדרה דוקומנטרית

ניר, בילי, עומר, אורנה ודורי הן חלק מחיות המשק המתגוררות ב'חוות החופש' – חוות הצלה ומרכז חינוכי במושב עולש שבשרון. הבמאית והיוצרת טליה פינקל, מתעדת את החווה עוד בטרם הקמתה, מה שאפשר לה ליצור דיוקנאות עומק רגישים ומפתיעים. התיעוד של טליה מצליח לשקף את המציאות כמו שהיא – בגובה העיניים ונעדרת שיפוטיות. החיות בחווה נפלטו מתעשיית המזון בשל נכות, פגם או חוסר יעילות כלכלית, והגורל הביא אותן לשיקום בסביבה יוצאת דופן. כל בעל חיים שבעבר היה מסומן במספר, קיבל את השם הפרטי של אחד ממתנדבי החווה, כאות הערכה למתנדבים ולתורמים של החווה. הסדרה עוקבת אחר הקשרים המיוחדים שנוצרו בין בעלי החיים לבין המתנדבים. כשהמתנדבים פוגשים בע"ח הדומים להם מהרבה בחינות, הם חווים הזדהות ושייכות. החיבור בין כאבם של הדיירים לבין כאב המתנדבים פורט על נימי הרגש ויוצר פסיפס מרתק ואוניברסלי של אחדות בין אדם לחיה. ההתנדבות בחווה מייצרת מערכות יחסים נוגעות ללב, המכילות רגעים קומיים וטרגיים, התמודדות מול כאבי גוף ונפש לצד שמחה, הומור, אופטימיות ואהבה.

לינק לצפייה באתר כאן
לינק לכל הפרקים בפייסבוק:
 
כל הפרקים ביויטוב עם תרגום לאנגלית וצפייה ב 4K

ביקורות על הסידרה:

אורנה רינת:
הסדרה הנפלאה של Taliya Finkel על חוות החופש במושב עולש, על ניצוליה ועל פעיליה. טליה צוללת, ברגישות ועדינות אינסופיות שיש להן כוח לא פחות מאשר למחאות הסוערות ביותר, אל אחת התופעות העמוקות ביותר ביקום – הקשר בין בני אדם לבעלי חיים אחרים: בין יצורים שלא דוברים את אותה שפה ובכל זאת מצליחים לדבר ולאהוב מעבר למלים. 
היא מראה מה קורה לבני אדם – כשהם רואים באמת את היצורים התמימים והאמיתיים מכל, אלה שאנחנו עושים להם את הדברים הנוראיים מכל.  

זכיות חוות החופש:

2022 סדרת הרשת הטובה ביותר,  פסטיבל מדיטרניאן של קאן  
2021 סדרת הרשת הטובה ביותר, פורום היוצרים הדוקומנטריים ישראל
2021 הסדרה התיעודית הטובה ביותר, פסטיבל מינסוטה לסדרות רשת אאה"ב.
2021 סדרת הרשת הטובה ביותר, פסטיבל פאריז לקולנוע ואומנות. צרפת.
2021 הסדרה הלא מתוסרטת הטובה ביותר, פסטיבל הסדרות סיירייספסט, ארה"ב .
2021 סדרת הרשת הטובה ביותר, פסטיבל "צ'יינגינג פייס" סידני אוסטרליה.
2021 פרס למצויינות בטלויזיה באינטרנט, פסטיבל סדרות הרשת הבינלאומי וושינגטון, ארה"ב.