אנה והרופא המצרי

בקצרה על הסרט ועל הבמאית:

אני טליה פינקל, בימאית של סרטי תעודה כבר 20 שנה. כל סרטיי ששודרו בטלוויזיה בארץ וברחבי העולם , הוקרנו בפסטיבלים ברחבי העולם וזכו במספר פרסים בינלאומיים.

בשנת 2014 התוודעתי לסיפור הגבורה המופלא של הרופא המצרי ד"ר מוחמד הלמי.  התחלתי לחקור וגיליתי אדם שלא פחד לעשות את הדבר הנכון  גם כשהעולם סביבו הפנה עורף לאנושיות. ד"ר הלמי הציל את חייה של הילדה היהודייה אנה בורוס-  תוך שימוש בתחבולות שלא היו מביישות איש מודיעין.

אנה בת ה-15, התחזתה בעזרתו לאחייניתו המצרייה ועבדה אתו כאחות. שניהם טיפלו בחולים גרמניים בלב ברלין מתחת לאפם של אנשי הגסטאפו. מנקודת מבטי זהו סיפור על הסיכון ועל המחיר שלוקח על עצמו אדם מוסרי הבוחר להיענות לצו מצפונו, כשהקונטקסט ההיסטורי הינו אחת התקופות האפלות ביותר בהיסטוריה האנושית, תקופת השואה.

כבימאית מנוסה, אני רואה בסרט הזה שליחות אנושית וחברתית, בימים בהם יש מתיחות רבה  בין דתות  חשוב להפנות זרקור אל מי שהתייחס לחיי אדם כאל חיים מעבר להגדרה הגזעית שבה נולד. הסיפור על הערבי המוסלמי שהציל יהודים, הוא  מקור לתקווה, שלום, חמלה והדדיות בין תרבויות החיות במרחב משותף.

תמיכתכם בפרויקט תאפשר ליצור סרט תיעודי חדש החושף סיפור מופלא ומרגש.

הסרט משלב אנימציה ככלי אומנותי להעצמת הסיפור. יחד עם האנימטור ירון שין פיתחנו שפת אנימציה קולנועית ייחודית המזכירה  צילום ארכיון ועשויה בסגנון רוטוסקופינג ומדיה מעורבת, כאשר הדמויות מגולמות ע"י שחקנים הדומים לדמויות ולבושים בתלבושות תקופתיות, דבר היוצר תחושה אותנטית.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי למסע מרתק של חשיפת סיפור מטלטל זה.

מה עשיתי עד כה:

ב26.10.2017  יזמתי פגישה של ד"ר קוטבי, אחינו של ד"ר הלמי עם קרלה גרינשפן בתה של אנה בורוס בברלין, והפקתי את השתתפותם בטקס הענקת אות חסיד אומות עולם מטעם יד ושם במעמד שר החוץ הגרמני, שגרירי ישראל ומצרים.

באוקטובר 2018 נסעתי לקהיר לצלם את ד"ר נאסר קוטבי.

כתבתי תסריט מפורט  לסרט באורך של 90 דקות שתורגם לגרמנית ואנגלית והוגש לקרנות.

יחד עם האנימטור ירון שין- ג'ובוי יצרנו שפה אנימטיבית ייחודית לסרט ויצרנו  טריילר.

גייסנו את רוב תקציב הסרט משלושה שותפים מרכזיים: מכאן- תאגיד השידור הציבורי, מקרן גשר לקולנוע רב תרבותי ומקרן ועידת התביעות .

כיום חסרים לנו כ- 80.000 דולר על מנת להשלים את הסרט

מי שראה את הסרטים שלי יודע שאני משקיעה שנים של עבודה ואת הנשמה שלי בכל סרט.

מאחר ומדובר בסרט יקר אני זקוקה לעזרתכם להגשים את החזון האומנותי שלי. אני מודה לכם מראש על כל עזרה קטנה כגדולה שתוכלו להעניק.

התרומה לסרט מוכרת במס וניתן לקבל עליה קבלה.


אפשר גם לתרום בהעברה ישירה לחשבון הסרט "אנה והרופא" פרטים: בנק לאומי סניף 930, חשבון מס 8128754 (אם תורמים בהעברה צרו קשר בטלפון או במייל)

ברלין: הערבי הראשון יקבל את אות חסיד אומות העולם //מקור ראשון80

כתבה מחדשות כאן 11 בעקבות טקס הענקת חסיד אומות עולם בברלי
מהטלויזה בערבית
מהטלויזה בערבית